ÇİMENTO VE TOPRAK SANAYİ DÖKÜM ELAZIĞ

Toprak Sanayi Döküm

 

Dökümhanenin yanında hizmet verdiğimiz sektörlerden birisi olan çimento sanayi sitesinde yer alan döner fırın ya da linkler gibi değirmen öğütme tabloları gibi pek çok parçanın imalatı yapılmaktadır. Genel olarak 35 ton sıvı metal kapasitesine sahip olan tornalama imkanı ve bu endüstri dalında kullanmış olduğumuz tonajları büyük ebatlı parçalarının bulunması mümkündür.

Toprak ve sanayi dökümü konusunda ise üretmekte olduğumuz tuğla, kiremit üreten veya killi topraklar üretim yapan fabrikalarımız tarafından çamur ezme makineleri de kullanılmakta olan sistemler toprak ezme konusunda oldukça avantajlı bir malzeme olarak karşımıza çıkmaktadır. Yabancı maddeleri ve blokları ufalayarak nemin madde içerisinde kalmasını sağlarken aynı zamanda homojen dağılımı konusunda da özellikle avantajlı olmasını sağlar.

Kullanmakta olduğumuz valslerin karşımıza çıkan en büyük özelliği dayanıklılığı ve ısıya karşı duyarlılığı konusu olmakta. Ayrıca optimum kırılma gücü bulunmaktadır.

 

Çimento Sanayi Döküm

Şirketimiz tarafından dökümhane hizmetlerinin verildiği bir alanda çimento dökümleri olmakta. Çimento değirmenlerin de mevcut olan ara ızgaraları, şase ve özel bağlantılarının yanı sıra yastık plakalarına, fırın ağız segmani ve daha birçok başarılı proje ev sahipliği yapmaktayız. Çimento sanayi döküm sektöründe tüm işlerimiz profesyonel bir ekip ile uzman bir şekilde yapılmaktadır. Şirketimiz oldukça kısa bir süreçte çelik döküm, çimento gibi alanlarda uzmanlaşarak büyük  bir başarıya kavuştu.

Hammadde Kırıcıları
Konkasör çekiçli – bimetal çekiçler
Çeneli – kırıcı çeneleri
Paletli – kırıcı çeneleri
Kırıcı astar plakaları
Kırıcı rotorları / diskleri
Kırıcı altı ızgaraları

Dik Değirmenler
Vals mantoları
Öğütme tablası plakaları
Koruyucu segmentler

Bilyalı Değirmenler
Ayna (alın) plakaları
Astar (zırh) plakaları
Ara bölme ve çıkış ızgaraları

Döner Fırınlar
Giriş / çıkış sızdırmazlığı plakaları
Çıkış ağız plakaları
Siklon dalma boruları
Mal giriş / pandülü klepeleri
Patlaç (hava şoku) nozülleri

Klinker Soğutma
Soğutma plakaları (ızgaraları)
Yan duvar plakaları
Izgara şaseleri

Klinker Kırıcılar
Kırıcı çekiçler
Kırıcı rotorları / diskleri
Klinker nakil zincirleri

Çimento ve Toprak Sanayi