Döküm Elazığ

DÖKÜM ELAZIĞ

Şirketimiz geçmişten günümüze başarılı bir şekilde faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.  Bu alanda yapmış olduğumuz faaliyetler sonucunda ise çeşitli gelişmeler gösterdik. Firmamız demir çelik sanayisinde tercih edilen demir döküm hizmetinde önemli bir konumda olmaktadır.

Üretilmekte olan parçalar genel olarak cüruf portalı, hadde yatakları ve krom bobin sarma gibi olmaktadır.  DÖKÜM ELAZIĞ Çelik aslında demir ve karbon alaşımı olmaktadır. İçerisinde daha farklı elementler de bulunur.  Çelik, özellikle içerisinde bulunan kimyasal bileşimi çelik maddesinin iç yapısıdır. Firmamızda yapılmakta olan işlemler yani ıslah, normalizasyon ve benzeri maddeler ile iç yapı gibi unsurlar kontrol edilmekte olup farklı kullanım amaçlarına göre pek çok değişik şekilde elde edilmektedir. Çelik döküm modelinin avantajları ise yüksek dayanma özlülük durumu olmakta.   Genellikle tercih edilen bu döküm metodu sayesinde şekillenmesi oldukça zor olan eşyaların üretilmesine olanak sağlanmıştır.

Kullanım Alanları

Firmamız tarafından DÖKÜM ELAZIĞ üretilmekte çelik dökümler genel olarak türbün gövdeleri, kanatlı çark, dişli çark takımları ve pres sütunları gibi makine yapım işlemlerinde mekanik parçaları, armatür parçaları, takım tezgah çeşitleri ve tarım makineleri gibi üretim gerçekleştirir.

Alaşımlı Demir Döküm

Üretilen demir döküm, ısıya dayanıklı olup, korozyon, ölçü, sıcaklık şoku ve asit dayanaklığı gibi çeşitli özellikler ile elde edilmesi kolaydır bunun için demir döküm malzemeler gibi malzemeler ile alaşımlı bir hale gelebilmektedir. Firma bünyesinde kaliteli bir şekilde işlemler gerçekleştirilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Metalurji Elazığ başlıklı makalemizde Elazığ, Fırat Döküm ve metalurji hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir